• : 08502550742
Rusya Konsolosluğu & Rusya Vizesi Hakkında Önemli Bilgi
img
Dünya

Rusya Konsolosluğu & Rusya Vizesi Hakkında Önemli Bilgi

İZMİR’DE RUSYA KONSOLOSLUĞU

İzmir Rusya Konsolosluğu

ADRES: Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Cd. 66/2, 35021 Konak/İzmir, Türkiye

TELEFON: +90 232 461 51 86 - +90 232 461 51 87

FAX: +90 232 461 51 88

İzmir Rusya Konsolosluğuna Nasıl Gidilir Yol Tarifi

KONUMU GÖSTER


                

 

Rusya’ya vize nasıl Alınır

Bulunduğunuz il veya ilçesinden Rusya Konsolosluğuna giderek Rusya Vizesi için birebir başvuru yapmanız gerekmektedir. Rusya Vizesi için belirli danışmanlık veya tur şirketleri üzerinden de başvuru yapmanız mümkündür. Rusya’ya vize almak için başvuru’da evraklarınızın tam ve doğru olması vize almanız için önemli detaylardan birisidi. Vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanmasında rusya konsolosluğu tarafından onaylanmaktadır. Bu konuda danışmanlık veya tur şirketlerinin yapabileceği hiç bir şey yoktur.

Vize ye başvurmadan önce formların eksiksiz ve doğru doldurulmuş olması çok önem taşır eğer hatalı veya eksik bilgi girmeniz durumunda başvuru sürenizin uzamasına veya iptal olmasına sebep olabilir bu nedenle danışman firmalarla çalışmanız tavsiye edilir.

Tüm vize türleri için Rusya Konsolosluğu davetiye alma şartıyla sadece rusyadaki yetkili makamlar tarafından hazırlanıp onaylanmış davetiyeleriniz vize işlemlerinde kabul edilir. Bu nedenle davetiyenin içeriği çok önemlidir. Hata yapmamaya dikkat ediniz

 

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkıyor

Rus vize işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi durumunda rusya vizenin çıkış süresi genellikle 5-10 gündür.

Eğer işiniz acil ise rusya Express vize uygulamasına başvuruda bulunarak 3 iş günü içinde çıkmaktadır. Bunun için extra bir evrak prosedürü yoktur.

Vize Kayıt Zorunluluğu

Rusya için vizenizi aldınız hayırlı olsun peki şimdi rusyaya gittiğinizde 7 günden fazla kalacak iseniz vizenizi ilgili makamlara bildirerek kayıt ettirmelisiniz  eğer 7 günden az kalacaksanız o zaman kayıt zorunluluğunuz yoktur. Kayıt için ne gerekli nasıl kayıt ettirebilirim diyorsanız öncelikle ülkeye geliş sebebinizi ve neden bu kadar kalacağınızı nerede kalacağınızı otelde kalacak iseniz otel rezervasyonunuzu göç bürosuna bu bilgileri vermeniz gerekmektedir. Aksi halde kaçak olarak sayılacaksınız yani ülkeden atılabilirsiniz. 


İlginizi Çekebilir