• : 08502550742
Esra Poyrazoğlu Piyano Resitali
img
Konser

Esra Poyrazoğlu Piyano Resitali

PROGRAM

G.HANDEL- W.KEMPFF | Minuet, sol minör 

J.S BACH- F.LİSZT | Fantasia-Fuga,sol minor

W.A MOZART | Sonata K.310, No.8, la minör
- Allegro maestoso
- Andante cantabile con  espressione
- Presto

-  ARA - 

F.CHOPIN | Nocturne No.20 op.posth                                   
No.21 op.posth 
Ballade   Op.23 No.1
Op.47 No.3

F.SAY | Ballade No.1 "Nazım"


ESRA POYRAZOĞLU ALPAN
Kıbrıs'ın Lefkoşa şehrinde doğdu. İlk müzik eğitimine Özkan Pastırmacıoğlu ile başladı. Daha sonra Lefkoşa Güzel Sanatlar Ortaokulu’nda Demet Alkan ile devam etti. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’ne kabul edildi. 1996 yılında Rotary Klübü’nün düzenlemiş olduğu 'Genç Yetenekler' yarışmasında ikinci seçildi. 1997 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkastrası’nın açmış olduğu solist seçme sınavını kazanarak şef İbrahim Yazıcı yönetiminde Ludwig van Beethoven'ın Op.15 No.1 piyano konçertosunu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda solist olarak seslendirdi. Aynı yıl içinde Alman orkestra şefi Kurt Karl'ın daveti üzerine bueseri Nürnberg'de Nürnberg Senfoni Orkestrası eşliğinde ikinci kez seslendirmiştir.

Kıbrıs Rum kesimindeki Kıbrıs Senfoni Orkestrası’nın solist seçmelerine katılarak Rum piyanist Kyriyakos Souroullas ile Camille Saint‐Saëns'ın 2 piyano ve orkestra için bestelediği “Hayvanlar Karnavalı” adlı eserinde birinci piyano partisini solist olarak seslendirmiştir (2009). 2017 yılında yine Kıbrıs Senfoni Orkestrası eşliğinde şef  Ali Hoca yönetiminde Haydn’ın keman ve piyano için Fa majör konçertosunu solist olarak seslendirdi. Ankara  Devlet Opera ve Balesi’nde düzenlenen dünyaca ünlü bariton Tom Krause'nin masterclass çalışmalarında görev almış ve Finlandiya‐Türkiye müzik köprüsü etkinlikleri kapsamında birçok konserler vermiştir. 2010 yılında F.F.Chopin'in 200. doğum günü nedeniyle soprano Esra Abacıoğlu Akcan ile birlikte Ankara Devlet Resim ve  Heykel Müzesi’nde TRT radyosunda canlı yayınlanan bir konser vermiştir. Devlet sanatçısı Ayşegül Sarıca ve Ali Darmar'ın piyano, Paris Konservatuvarı hocalarından M.Morgan'ın ise odamüziği masterclass çalışmalarına aktif olarak katılmıştır.

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan pekiyi derece ile mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Bilkent MSSF, H.Ü Devlet Konservatuvarı, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Anadolu Üniversitesi Piyano Bölümü’ndeki yüksek lisans çalışmalarını Prof. Zöhrap Adıgüzelzade'nin öğrencisi olarak tamamlamış, Carl Czerny'nin yaşamı ve etüdleri üzerine bir tez yazmıştır.

Avusturya, Polonya, Almanya, Moldova, Sırbistan ve Bosna‐Hersek gibi pek çok ülkede, Türkiye ve Kıbrıs’ta solist ve eşlikçi piyanist olarak konserler vermiştir. 2008 Aralık ayından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde  görev yapmaktadır.